Wczytuję dane...

NOWOŚĆ 2017: Sportowy układ wydechowy Alfa Romeo STELVIO 2.0T Q4 280KM

Po wielu godzinach spędzonych przez Włoskich inżynierów nad projektowaniem oraz kolejnych kilku dniach nad wykonaniem i testowaniem wreszcie jest !
Kompletny sportowy układ wydechowy do Alfa Romeo STELVIO 2.0T Q4 280KM.
Trzeba przyznać że oryginalny wydech Alfy wygląda naprawdę dobrze i do tego idealnie komponuje się z dyfuzorem. Dźwięk seryjnego układu wydechowego nie jest zły, ale zawsze może być lepiej...Ragazzon opracował kilka możliwości do wyboru. Zaczynając od downpipe lub katalizatora metalicznego przez tłumik środkowy w wersji przelotowej N-grupowy oraz standardowej. Wydech końcowy cat-back występuje z kolei w jednym wariancie ale możemy wybrać kilka opcji końcówek. Zależnie od upodobań i zasobności portfelga możemy zdecydować się na cat-back bez końcówek w zestawie (przekładamy oryginalne) lub dwie opcje końcówek producenta. Do całości dwa rodzaje adapterów to połączenia całości. Warto dodać że każdą pozycję można zamawiać i montować osobno. Do tłumików końcowych otrzymamy dokumenty potwierdzające homologację drogową więc możemy śmiało jeździć po drodze bez obaw o mandat i to po drogach całej Unii Euripejskiej.

Czy wydech zmienia coś oprócz dźwięku ? oczywiście ! możemy liczyć na wzrost mocy niespełna o 10 KM a dokładnie o 8.6 KM.Opcja 1) Cat-back bez końcówek w zestawie, montujemy oryginalne:

Opcja 2) Cat-back z końcówkami ze stali nierdzewnej, ścięte po skosie, idealnie komponują się z dyfuzorem:

Opcja 3) Cat-back z końcówkami ze stali nierdzewnej, model ROUND, kształem podbne do oryginalnych:

Dźwięk jest zadowalająco dobry jak na homologowany wydech, gustowny bass i lekkie strzały idealnie pasują do tego Włoskiego samochodu. Należy też pamiętać że na żywo wydech pracuje nieco inaczej, lepiej :)