Wczytuję dane...

NOWOŚĆ 2017: Sportowy układ wydechowy Fiat 124 SPIDER

NOWOŚĆ 2017: Sportowy układ wydechowy Fiat 124 SPIDER

Po wielu godzinach spędzonych przez Włoskich inżynierów nad projektowaniem oraz kolejnych kilku dniach nad wykonaniem i testowaniem wreszcie jest !
Kompletny sportowy układ wydechowy do najnowszego Fiata 124 Spider 1.4 Multiair. Czy fabrykę trzeba poprawiać ? w tym wypadku to chyba obowiązkowe ponieważ oryginalny wydech brzmi nijako a to przecież piękny cabriolet o bardzo agresywnej sylwetce - musi też dobrze brzmieć. Do wyboru mamy dwie wersje tłumika końcowego oraz tłumik środkowy przelotowy. Dlaczego dwie wersje ? tylko ze względów wizualnych, możemy wybrać podwójny tłumik z pojedynczymi końcówkami OVAL o wymiarach 135x90 mm każda bądź też masywniejszy tłumik z lewą i prawą podwójną końcówką w wersji ROUND STAGGERED - końcówki mają nierówne wymiary, są ścięte pod kątem dopasowanym do kształtu zderzaka. Wymiar każdej końcówki to 2x 70 mm. Na oba tłumiki końcowe Ragazzon otrzymamy dokumenty potwierdzające homologację drogową więc możemy śmiało jeździć po drodze bez obaw o mandat.

Jak wygląd przekłada się na osiągi ? jest dobrze ! stosując nowy tłumik środkowy oraz jeden z wybranych końcowych zyskujemy moc na poziomie 154KM oraz 267,7 Nm momentu co daje nam realnie o 6,3 KM i 17,8 Nm mocy więcej.

Dźwięk jest zadowalająco dobry jak na homologowany wydech, gustowny bass i lekkie strzały idealnie pasują do tego Włoskiego samochodu. Należy też pamiętać że na żywo wydech pracuje nieco inaczej, lepiej :)